10 iemesli, kāpēc Tev vajag Kindle e-grāmatu lasītāju

0
10 iemesli, kāpēc Tev vajag Kindle e-grāmatu lasītāju

Es Kindle ieguvu pavisam nejaušā veidā, uzvarot kādā Facebook konkursā, bet manus lasīšanas paradumus tas mainīja neatgriezeniski. Es zinu daudzus cilvēkus, kuri pēc Kindle iegādes sāk lasīt daudz vairāk – un tam ir pamatoti iemesli.

Ari es biju to cilvēku lokā, kas ir skeptiski noskaņoti pret e-lasītājiem. Parastie argumenti – svaigas grāmatas smarža, sajūtas grāmatu paņemot rokās, labs interjera elements plauktā. Sākot lietot Kindle, sapratu, ka tas viss ir muļķības un nieki, ja salīdzina momentālos ieguvumus.

Arī šobrīd es turpinu lasīt papīra grāmatas, bet 80% laika lasāmvielu baudu Kindle. Ja man ir kādas grāmatas papīra versija un Kindle versija, nav divu domu par to, kuru no tām lasīt.

Laicīga atruna – lielākā daļa punktu attiecas uz jebkuru e-lasītāju – arī Nook, Sony un citiem. Jūsu pašu dēļ es iesaku iegādāties vai nu Kindle, vai nu kādu no citu lielo ražotāju ierīcēm, nevis tos mistiskos brīnumus, ko par neadekvātām cenām var iegādāties elektronikas veikalos un grāmatnīcās.

1) Kindle ir sasodīti lēta ierīce, ņemot vērā ieguvumus

Ja paveicas ar kādu, kas gatavs to atvest no ASV, lētāko versiju iespējams iegādāties par nepilniem 40 Ls.

Iespaidīgā Kindle Paperwhite versija izmaksās teju divreiz dārgāk, bet es uzskatu, ka šī versija ir tā vērta.

2) Kindle ir vislabākākā investīcija gadžetos, kāda iespējama.

Kindle vienīgā funkcija ir lasīšana. Nopērkot planšetdatoru, ir potenciāls, ka Tu savu laiku tērēsi spēlīšu dzenāšanā vai mūžīgi bezjēdzīgajā ciklā Twitter-Facebook-Draugiem, nevis spēsi sakoncentrēties lasīšanai. Kindle Tevi disciplinē, jo Tu gluži vienkārši neko citu nevari izdarīt.

3) Sākot lietot Kindle, Tu lasīsi daudz vairāk

Pirmā grāmata, ko izlasīju Kindle bija Stīva Džobsa biogrāfija. Uzreiz pēc tās iznākšanas pamazām sāku to lasīt pa 20 minūtēm sabiedriskajā transportā, turpināju lasīt mājās, kafejnīcās un grāmata izlasījās visai ātri.

Tikai pēc biogrāfijas piebeigšanas ieraudzīju grāmatnīcā fiziskās grāmatas izmēru – es nekad nebūtu to iznesis ārpus mājām, nerunājot par lasīšanu, stāvot kājās transportā.

4) Kindle ekosistēma un iespējas

Pirmkārt, Amazon grāmatu veikals ir iespaidīgs. Milzīga izvēle, labas cenas un smieklīgi vienkārša jaunas literatūras iegāde.

Otrkārt, Kindle piedāvā lielu daudzumu ērtu iespēju, kā iegūt lasāmvielu – sākot no internetā izmakšķerētā PDF nosūtīšanas uz tavsvards@kindle.com, turpinot ar Firefox paplašinājumu, kas ļaus Tev garus un vērtīgus rakstus (piemēram, šo) sekunžu laikā nogādāt savā Kindle vēlākai lasīšanai – ar vienu klikšķi pārlūkā.

Treškārt, Kindle piedāvā ērtas iOS un Android aplikācijas – nopērkot grāmatu vienā ierīcē, tā automātiski būs pieejama arī pārējās.

5) Kompaktums un svars

Kindle nesver praktiski neko, neaizņem praktiski neko, tomēr ir pietiekami liels ļoti komfortablai lasīšanai.

Kad devos 2 mēnešus pavadīt Portugālē un Spānijā, es to darīju ar 1 somu, kura bija piestūķēta, cik vien fiziski tas ir iespējams un brīvas vietas apjoms bija 0. Tai pat laikā – man līdzi bija paņemtas aptuveni 100 grāmatas gan latviski, gan angliski pašā Kindle, turklāt datorā man atradās vēl pāris tūkstoši.

Austriešu meitene, kas uzturējās nometnē, līdzi bija paņēmusi 2 biezas grāmatas, kuras pēc nedēļas vai ātrāk bija galā.

6) Baterijas darbības laiks

Viena no retajām sāpīgajām lietām gadžetiem ir to darbības laiks – pat iPad, to aktīvi lietojot, iztur 10 stundas, kas ir ļoti daudz, bet tomēr – garā braucienā, to lietojot lasīšanai, tas var radīt neērtības.

Kindle baterija darbojas nedēļām. Varbūt pat mēnešiem, atkarībā no konkrētā modeļa un lietošanas intensitātes. Katrā ziņā – dodoties nedēļu garā ceļojumā, lādētāju vari droši atstāt mājās.

7) Daudz ērtāk lasīt grāmatas citās valodās

Es ļoti daudz lasu angliski, turklāt bieži tā ir salīdzinoši specifiska nozares literatūra. Lai gan manas angļu valodas zināšanas ir ļoti labas, bieži es saskaros ar vārdiem, kuru nozīmi nezinu. Lasot grāmatu Kindle, noskaidrot vārda tulkojumu vai skaidrojumu aizņem sekundes. Ar fizisku grāmatu ātrākais ceļš būtu telefons un Google Translate, nemaz nerunājot par to, cik neērti un laikietilpīgi būtu meklēt tulkojumu papīra vārdnīcā.

8) Piezīmes un pasvītrojumi, nebojājot grāmatu

Lasot vērtīgu literatūru, es vienmēr gribu atzīmēt svarīgāko. Manuprāt, nav jēgas lasīt grāmatu, neko no tās nemācoties – pasvītrošana ir ērts veids, kā saglabāt būtiskāko un tam piekļūt arī vēlāk.

Man plauktā ir grāmatas, kuras esmu ļoti intensīvi piezīmējis pilnas ar komentāriem un pasvītrojumiem. Tomēr – tas nav ērti, tas bojā grāmatu un īsti neder gadījumā, kad grāmatu aizņemies no drauga vai bibliotēkas. Kindle šo problēmu lieliski atrisina.

9) Tev vienmēr līdzi var būt simtiem grāmatu, bet sekunžu laikā Tu vari piekļūt miljoniem

Kā jau minēju, ceļojumā, transportā vai uz pludmali Tu vari paņemt līdzi simtiem grāmatu. Ja dodies nedēļas nogalē atpūsties uz laukiem, bet somā esi iemetis grāmatu, kas pēc pirmajām pārdesmit lapām nepatīk – rodas problēma.

Kindle gadījumā viss ir pavisam vienkārši.

Lielākā daļa e-lasītāju ir aprīkoti ar 2 GB atmiņu, kas var šķist maz, tomēr ir pietiekami, lai uzglabātu simtiem un pat tūkstošiem e-grāmatu.

10) Naudas un laika ietaupījums

Ir ļoti daudz godīgu un mazāk godīgu veidu, kā bez maksas iegūt lasāmvielu Kindle.

Godīgie veidi – visa literatūras klasika, kas sarakstīta vairāk kā 100 gadus atpakaļ, ir ar Public Domain licensi – tas nozīmē, ka droši vari savā Kindle legāli lasīt Šekspīru, Marku Tvenu vai Doila “Šerloku Holmsu”.

Tāpat ir pilni interneti ar dažādiem jauno autoru darbiem, ko vari lasīt par velti.

Mazāk godīgie varianti – ar grāmatu kopijām ir pilni straumēni, un, nedaudz pameklējot, var atrast arī iespaidīgu apjomu ar e-grāmatām latviešu valodā. Bet tas uz katra paša sirdsapziņas.

Vēl viens faktors – Kindle grāmata teju vienmēr maksās mazāk nekā parasta grāmata, tāpēc ierīce sevi ātri atpelna. Nesen iegādājos grāmatu, kuras papīra versija Amazon maksā 16$, bet es par to samaksāju 4$.

Skaidrs, ka šāds modelis ir izdevīgāks gandrīz visiem – es grāmatu iegūstu sekunžu laikā un 4x lētāk, kamēr autors ietaupa milzīgu daļu izdevumu, ko sastādītu drukāšana, grāmatu uzglabāšana, sūtīšana un potenciālo zaudējumu nosegšana par neizpārdotajām kopijām.

Tāpat Kindle ir sasodīti lielisks veids, kā ietaupīt laiku – grāmatu Tu vari iegādāties sekunžu laikā, izpētot detalizētas atsauksmes, vērtējumus un izvēloties pašu labāko. Turklāt kārotu lasāmvielu iespējams iegūt momentā, nevis nedēļām gaidot to no ārzemju internetveikala.

11) Papildus – ieteikumi jaunajiem Kindle lietotājiem

Kad sāku izmantot Kindle, man ļoti, ļoti noderēja šis raksts – Aizmiga: Amazon Kindle iesācēja padomi. Katrs no punktiem ir ļoti vērtīgs, tāpēc – ja iegādājies ierīci, iesaku iepazīties arī ar šo rakstu.

12) Papildus – Kur iegādāties Kindle?

Šis ir viltīgs jautājums, jo Latvijā ieiet veikalā un Kindle nopirkt tā īsti nav iespējams. Secība, kādā iesaku rīkoties:

– Atrast kādu draugu, kas Kindle var atvest no ASV par smieklīgu cenu. Šajā gadījumā ierīce Tev izmaksās ap 37-38 Ls + šokolāde un pudele vīna vedējam.

Sliktāks variants ir vešana no Lielbritānijas, jo tur lētākā ierīce maksā attiecīgi ap 60 Ls.

– Meklēt kādu, kas pārdod Kindle SS.lv, sludini.lv vai tviterī. Cenas par lietotu ierīci būs sākot no 50 Ls, bet drīzāk, pērkot no spekulantiem jaunu, jārēķinās ar 70 Ls un vairāk.

– Iespējams, visvieglākais, bet cenas ziņā neizdevīgākais veids – nopirkt Kindle kādā no mistiskajiem interneta veikaliem, kas tos puslegāli piedāvā iegādāties arī Latvijā. Šajā gadījumā ierīce izmaksās dārgāk (no 80 Ls un uz augšu), bet ir kaut kāda nosacīta iespēja, ka tai tiks nodrošināta arī garantija. Veikalus meklē šeit.

Ceru, ka šis raksts būs Tev noderīgs. Ja izlem iegādāties e-grāmatu lasītāju, padalies komentārā ar pieredzi – man būs patiess prieks par katru jaunu lasīšanas entuziastu, kas nolemj lasīt ērtāk, gudrāk un lētāk.

LEAVE A REPLY