Iespaidi par Samsung Galaxy S II

0
Iespaidi par Samsung Galaxy S II

Laikam jāsāk ar atzīšanos.

Neslēpšu, ka esmu visai skeptisks attiecībā pret Android operētājsistēmu, tādēļ kādu laiku atpakaļ nolēmu, ka tā īsti pilnvērtīgi to varēšu kritizēt tikai tad, kad būšu palietojis pašu jaudīgāko un spējīgāko, ko šī platforma var piedāvāt – Samsung Galaxy S II.

Iepriekš no Android viedtālruņiem esmu testējis HTC Legend, kas manu sajūsmu nebūt neizraisīja, tomēr ļāva saprast, kas Android ir par zvēru.

Vēl jāatzīstās, ka man ir Apple sabojāts prāts un visus telefonus, lai kā arī negribētu, salīdzinu ar iPhone. Agrāk lietoju iPhone 2G, tagad man ir iPhone 3GS un iPad 2, tādēļ pie Apple produkcijas esmu paspējis ļoti pierast.

Šis nebūs tālruņa apskats. Apskatu, kuros salīdzinātas fotogrāfijas, benčmārku testi, ātrdarbība un citas būtiskas lietas, ir pilni interneti. Šoreiz es centīšos vairāk vērtēt telefonu no vienkārša lietojamības viedokļa, nevis tehniskajiem parametriem.

Plusi

– Telefons ir neticami viegls un plāns. Neticami. Sajūta tāda, ka no tā būtu izņemta baterija.

– Ļoti liels un spilgts ekrāns (4.3 collas). Man patiktu ikdienā lietot tālruni ar tik lielu ekrānu.

– Jauda. Divkodolu 1.2 Ghz procesors un 1 GB operatīvās atmiņas nav tikai skaitļi.

– Vēlreiz – jauda. HD video ies griezdamies, jaudīgas spēles darbosies bez aizķeršanās.

– Fotokamera un videokamera. 8 megapikseļu kamera uzņem lieliskus attēlus, video iespējams uzņemt līdz pat Full HD kvalitātei. Ārkārtīgi plašas iebūvēto iestatījumu iespējas.

– Jaudīga iebūvētā zibspuldze, kas lieti noderēs arī kā lukturītis (it kā sīkums, tomēr – man tas ir visai svarīgi).

– Divu megapikseļu priekšējā kamera ir patīkams pluss – kaut gan video zvanus ikdienā neveicu, neredzu iemeslu, kādēļ gan to nedarīt, ja tas ir tik ērti izdarāms.

– Iekļautas foto un video apstrādes programmas – pozitīvi.

– 16 GB iebūvēta atmiņa, kā arī iespēja to papildināt ar microSD karti – visnotaļ patīkami, ņemot vērā kā mainās, piemēram, iPhone cena tikai dēļ iebūvētās atmiņas apjoma.

– Android piedāvātās iespējas un atvērtība. Visu ir iespējams kontrolēt un mainīt. Uz telefona Tu vari lejupielādēt torrentus un atarhivēt .rar failus. Ar attiecīgu pāreju telefonam iespējams pat piespraust USB atmiņu, ja ir tāda vajadzība. Principā, ierobežojumu nav – telefons piedāvā tādas pašas iespējas kā dators.

– Ērta failu nogādāšana telefonā. Drag and drop, met visu, ko gribi un tas strādās. Ja nestrādās, tam būs attiecīga programma.

(Neliela atkāpe – visvairāk nikns par iPhone mazspēju es esmu bijis situācijā, kad vēlējos iekopēt vienu MP3 failu savā telefonā, bet tas nebija izdarāms, neizdzēšot visu esošo mūziku. Telefons bija sasinhronizēts ar citu datoru. Tieši tāpēc es “drag and drop” tomēr vērtēju kā milzīgu, milzīgu plusu.)

– Video atskaņošana – nekas nav jākonvertē, viss tiek saprasts. Nav pat jāmeklē īpašas programmas, kas atskaņotu visu, jo iebūvētais atskaņotājs tiek galā ar svarīgāko.

– FM radio. Sīkums, bet patīkami. Es gan radio neklausos, bet citiem noteikti patiks.

– Iespēja uzlabot to, kas nepatīk. Nepatīk iebūvētais mūzikas atskaņotājs? Lejupielādē citu. Nepatīk virtuālā klaviatūra? Sameklē citu.

– Widgeti un tas, ka vari pielāgot sākumekrānus kā vien vēlies. Widgetu izvēle pārsteidza, vari uzstādīt, piemēram, widgetu, kurā vienmēr rādās tuvākā Foursquare vieta, kur iečekoties.

– Kustīgie fona attēli – tā nav nepieciešamība un es tādus visticamāk neizmantotu, tomēr man patīk, ka ir iespējams ko tādu uzstādīt uz telefona – izskatās pat ļoti labi.

– Viegli nomaināma baterija. Ja vēlies vari nēsāt līdzi kaut 10 liekas baterijas, ko momentā varēsi nomainīt.

– Iebūvētais rīks Kies Air, kas ļauj kontrolēt visus telefona failus, izmanotojot Wi-Fi un pārlūkprogrammu, ir ļoti noderīgs. Varbūt ne pārāk izskatīgs, bet ļoti funkcionāls gan.

– Android Market telefonā nonoliedzami izskatās daudz pievilcīgāk kā agrāk. Aplikāciju un atjauninājumu lejupielādēšana ir ļoti ātrs, ērts un nesāpīgs process. Īpaši patīkami, ka aplikācijas iespējams instalēt no datora pārlūkprogrammas un tās pavisam maģiski un ātri nonāk telefonā.

– Android aplikāciju straujā izaugsme – biju pārsteigts, ka tādas aplikācijas kā Evernote, Wunderlist un Picplz ir tādā pašā vai pat labākā kvalitātē kā uz iOS. Kopumā – Android Market izvēle kļūst daudz lielāka, labu aplikāciju ir salidzinoši daudz.

– Augšējā joslā netiek rādīts operatora nosaukums, bet vieta aizpildīta ar noderīgāku informāciju. Sīkums, tomēr citos telefonos traucējošs – es taču zinu, kādu operatoru lietoju.

– Ārkārtīgi ērta kontaktu integrācija, kurā telefons pats māk apvienot visu vajadzīgo zem viena kontakta – piemēram, numurus, e-pastu, WhatsApp kontu un Facebook profilu.

– Tādas aplikācijas kā Skype un WhatsApp uz Android ir daudz, daudz ērtāk lietojamas un ieintegrētas kā, piemēram, uz iPhone.

Mīnusi

– Vieglums un plānums rada trausluma sajūtu, tomēr tas ir mānīgi. Pēc internetos atrodamiem testiem, mešanu zemē S II pārcieš daudz labāk par jaunāko iPhone.

– Metālisku elementu trūkums tālruņa dizainā. Tas īsti nav mīnuss, bet es tomēr izvēlētos smagāku un pamatīgāku tālruni.

– Nav fiziskas kameras pogas – tas ļoti pietrūks, ja vēlēsies izmantot telefonu kā pilnvērtīgu ziepju trauku.

– Palēna kameras darbība. Pēc kameras taustiņa nospiešanas ir vairāku sekunžu aizture, līdz iespējams uzņemt nākamo fotogrāfiju.

– Interneta lapas un aplikācijas lielā daļā gadījumu nav pielāgotas tik lielam ekrānam. Atverot, piemēram, TVNET mobilo versiju vai pārlūkojot galerijas Draugiem.lv aplikācijā, bildes izskatās graudainas.

– Android. Pat uz šāda līmeņa tālruņa Android mīnusi nekur nezūd. Man radās sajūta, ka Android ir sasodīti nestabils un laiku pa laikam krešo viss, kas vien var nokrešot (tas gan laikam vairāk uz aplikāciju izstrādātāju sirdsapziņas). Bez pārtraukuma nākas saskarties ar mistiskiem Licence Agreement logiem. Ar visu manu nosacīti geekisko dabu – man patiešām neinteresē, cik daudz operatīvās atmiņas patērē konkrēta aplikācija un, cik ļoti procesoru noslogo skatītais video. Man vajag, lai viss strādā un nebremzē. Es nevēlos uz telefona instalēt antivīrusu. Es nevēlos uz telefona instalēt citu klaviatūru vai citu ikonu dizainu.

– Interfeisa dizains. Standarta dizains varbūt nav saucams par briesmīgu (salīdzinājumā ar citu ražotāju Android telefoniem), bet par īpaši askētisku arī ne. Pirmā lieta, ko, paņemot rokās S II, jautāja mans kolēģis – kāpēc sākumekrānā ir izmantoti 3 dažādi fonti?

Te gan jāpiebilst, ka telefona interfeisu ir iespējams mainīt (cik noprotu, atlaužot programmatūru). Kolēģim redzēju pat ļoti glītu modifikāciju.

– Problēmas ar aplikācijām. Situācija ļoti, ļoti strauji uzlabojas un aplikācijas parādās aizvien vairāk un labākas, tomēr – aplikāciju ziņā Android noteikti zaudē iPhone.

Papildus jāmin kaitinošās Google reklāmas, ko par absolūti nepieciešamām uzskata, šķiet, katrs aplikācijas izstrādātājs. Kāda jēga no Angry Birds bez maksas, ja man jāskatās uz milzīgu AdSense baneri visas spēles garumā? Turklāt, reklāmas nav glīti ieintegrētas, bet gluži vienkārši uzmestas pa virsu gatavām aplikācijām, tādējādi bojājot kopskatu.

– Cena. Tā diemžēl nav visai draudzīga, bet tomēr – atbilstoša šāda līmeņa telefonam. Turklāt – mobilie operatori S II piedāvā visai izdevīgus nomaksas nosacījumus.

Piezīmes, kas nav ne plusi, ne mīnusi

– Baterija – šķiet, ka telefonam ar šādu ekrāna izmēru un jaudu, baterija ir atbilstoša. Man šķita, ka tā īpaši daudz netur, tomēr – biju sākumekrānu apkrāvis ar Twitter un Foursquare widgetiem, tāpec tas nav uzskatāms par īpašu pārsteigumu. Sanāca parunāt ar Tomu no Boot.lv, kas jau ilgāku laiku ir S II īpašnieks – viņs bateriju min kā galveno telefona trūkumu, tomēr līdzi gluži vienkārši nēsā vēl vienu rezerves bateriju.

(Taisnības labad jāsaka, ka, piemēram, geokešinga tūrēs vai uz festivāliem es braucu pat ar divām ārējām baterijām savam iPhone.)

– Ekrāna (un vispār telefona) izmērs – daudziem tas būs par lielu. Tas ir ļoti individuāls jautājums – man personīgi tik liels ekrāns visnotaļ labi patīk, bet pāris kolēģes nebija ar mani vienisprātis.

Verdikts

Ļoti, ļoti spēcīgs telefons ar ārkārtīgi plašām piedāvātajām iespējām. Man personīgi būtu jāiemācās sadzīvot ar Android, par kuru man joprojām ir iespaids, ka tas ir negatavs produkts – tomēr daudzi Android uzskatīs par būtisku plusu, jo tas piedāvā salīdzinoši atvērtu operētājsistēmu un daudzas funkcijas, ko nespēj piedāvāt konkurenti.

Es personīgi ļoti ticu Windows Phone 7 attīstībai – ar šo platformu sanāca iepazīties tikko tā tika globāli prezentēta un, sekojot līdzi, platformas atīstībai – es uz to lieku ļoti lielas cerības. Būtu interesanti, ja Samsung Galaxy S II būtu pieejams arī ar Windows Phone 7 operētājsistēmu – šādas runas vienubrīd pavīdēja, tomēr izskatās, ka konkrētais modelis gan pie Windows netiks.

Paldies @SamsungLV par doto iespēju izmēģināt telefonu! Ceru, ka manas testētāja piezīmes būs noderīgas, lemjot par telefona izvēli.

LEAVE A REPLY