Airbnb – izcila alternatīva viesnīcām

0
Airbnb – izcila alternatīva viesnīcām

es raksturotu kā perfektu servisu ceļotājiem, kas vēlas garantētu komfortu, tomēr nevēlas liekas izmaksas. Šis interneta serviss piedāvā gan sameklēt vietu, kur nakšņot, gan pašam izīrēt mājokli – sākot ar istabām un beidzot ar veselām pilīm un pat salām.

Airbnb varētu nosaukt par vidusvariantu starp nakšņošanu viesnīcās un couchsurfing.

Par Airbnb es uzzināju nepilnu gadu atpakaļ, kad par jauno un veiksmīgo interneta projektu bija atrodams raksts žurnālā Forbes. Toreiz būtiski ieinteresējos un laiku pa laikam ieklīstu lapā, lai patīksminātos par neticami plašo piedāvājumu.

Airbnb

Kādēļ es esmu milzīgā sajūsmā par Airbnb?

1) Milzīgais piedāvājums un iespējas – izīrēt iespējams gan veselu lidmašīnu-viesnīcu, gan mājiņas kokos, gan milzīgas villas, pilis un salas. Lielais vairums tomēr, protams, ir gluži vienkārši un normāli mājokļi, ko, atkarībā no piedāvājuma, iespējams noīrēt gan pilnībā, gan, piemēram, istabu.

2) Cenas – cenu līmenis ir daudz, daudz zemāks kā viesnīcām un iespējams atrast patiesas pērles. Īpaši svarīgi tas ir attiecībā uz tādām metropolēm kā Londona, Berlīne vai Ņujorka, kurās iespējams atrast izcilus piedāvājumus pašos pilsētu centros.

3) Iespēja nopelnīt un padarīt dzīvi interesantāku, izīrējot savu mitekli – manuprāt, šī ir lieliska iespēja gan iegūt papildus ienākumus pavisam neparastā veidā, gan vienkārši padarīt dzīvi interesantāku, uzņemot cilvēkus no visām pasaules malām.

Pieļauju, ka pie perfektas apstākļu sakritības varētu pat atpelnīt dzīvokļa īri ar Airbnb.

Respektīvi, īrē smuku 2 vai vairāk dzīvokli centrā un piedāvā vienu no istabām iekš Airbnb. Interesantāka dzīve, daudz jaunu paziņu no visas pasaules, paplašināts redzesloks un papildus ienākumi. Pagaidām konkurence, piemēram, Rīgā nav liela, bet citu pilsētu iemītniekiem iespējas ir vēl plašākas – piemēram, Liepājā šobrīd piedāvāti tiek 3 mājokļi.

4) Izcila mājaslapas kvalitāte – kā ļoti jauns projekts, tas, manuprāt, ir uzskatāms par absolūtu paraugu, kādam būtu jāizskatās interneta servisam. Glīts dizains, viegli saprotams interfeiss, ērta pārskatāmība, visas nepieciešamās funkcijas, iespēja ielogoties ar Facebook utt.

Iesaku apskatīt sadaļu Collections – tajā atlasīti labākie mājokļi gan lielākajās pilsētās, gan, piemēram, sgatavota kolekcija piedzīvojumu meklētājiem Āfrikā. Vērts ieskatīties!

Papildus jāmin arī ekselenta iPhone aplikācija – gaidu arī iPad versiju.

Visiem mājokļiem ir pievienotas vairākas fotogrāfijas (daudziem par brīvu profesionālu fotogrāfu un arī papildus uzticamību nodrošinājis pats Airbnb), pievienoti sīki apraksti, redzamas atsauksmes, apskatāms izīrētāja profils, vieta kartē, daļai iespējams pat apskatīt māju un apkārtni ar Google Street View.

5) Uzticamība – pirmkārt, ir nodrošināta ļoti standartizēta un kvalitāti garantējoša mājokļu pievienošana – uzreiz iespējams mājokļus atlasīt pēc dažādiem parametriem, piemēram, vai tajos ir Wi-Fi/gaisa kondicionieris utt.

Tu redzi, ja ar Londonas dzīvokļa izīrētāju tev ir kopīgi draugi Facebook, tāpat tu vari atlasīt mājokļus, kuros jau ir mitinājušies tavi Facebook draugi.

6) Kvalitātes un drošības garantijas – Airbnb tomēr ir daudz ērtāks un drošāks variants par couchsurfing. Man nav pilnīgi nekādu iebildumu pret couchsurfing, bet Airbnb tomēr būs daudz draudzīgāks variants, ja meklē garantijas vai vēlies ceļot ar ģimeni. Turklāt – nekādu pienākumu uzņemt kādu savā mājoklī.

Neesmu sīkāk iedziļinājies, bet lielākajās valstīs Airbnb piedāvā “Airbnb Host Guarantee” līdz pat $50,000 , kas darbojas kā apdrošināšana. Latvijā pagaidām gan nē.

Tāpat tiek piedāvāti Airbnb telefona numuri, kam zvanīt vajadzības gadījumā, un citi drošību garantējoši līdzekļi.

7) Dažāda veida bonusu sistēmas. Pievienojot savu mājokli Airbnb, Tu saņemsi 50$ savam nākamajam braucienam. Piesaistot servisam draugu, Tu saņemsi 25$. Visiem labi.

Daži no piedāvājumiem:

Airbnb ir izcils gan tad, ja zini kurp doties un meklē lētu istabu Londonas centrā par 40$ vai māju Madeirā, gan arī tad, ja nezini un ļauj sevi pārsteigt.

Par 400 dolāriem, piemēram, ir iespējams izīrēt pašam savu salu Fidži. Salu. Jā, par 400$. Ar palmām un kokosriekstu kokiem un personīgo pavāru un apkopēju.

Airbnb, manuprāt, ir izcils piemērs arī kā stārtaps un interneta projekts – tā izaugsmes tempi un servisa piedāvātā kvalitāte ir aprīnojami. Vērts noskatīties pusstundu garo Bran Chesky runu par to, kā Airbnb radies – video.

Tā kā pašam diemžēl vēl nav sanācis pārbaudīt to, kā serviss darbojas praksē, aicināju izteikt savu viedokli sociālo mediju un interneta pārzinātājam Artūram Mednim:

Kopš to atklāju, vairs nedzīvoju viesnīcās, tikai lielos dzīvokļos lielpilsētu centros, maksājot mazāk kā par mazu viesnīcas istabiņu nomalē. Ļoti labs serviss, patīk, visiem iesaku.

Bloga Onkulis.com autors Miks, kurš patlaban dzīvo Kambodžā, savukārt, raksta:

Airbnb ir nācies izmantot jau divas reizes, vienu reizi Londonā un pēc tam Kuala Lumpurā. Manuprāt, viesnīcās tagad ir vērts dzīvot tikai tad, ja tam ir kāds īpašs iemesls, visādi citādi sāku meklējumus Airbnb un tikai tad, ja nekā nav skatos uz hoteļiem.

Ļoti priecāšos, ja komentāros padalīsieties ar savu pieredzi, izmantojot Airbnb – galu galā, man pašam vēl priekšā pirmā rezervācija šajā servisā un labprāt uzzinātu, kā veicies Jums.

P.S. Reģistrējoties Airbnb caur rakstā izvietotajām saitēm, pirkuma gadījumā arī man tiks labums.

Mans šī brīža mērķis ir pavasarī aizdoties uz Londonu, tāpēc būšu tikai priecīgs, ja reģistrēsieties, izmantosiet šo lielisko servisu un padosiet rakstu tālāk draugiem. 🙂

LEAVE A REPLY